úterý 11. července 2017

Trapani

 

Sicilské městečko Trapani patří mezi destinace, kam se z Čech dostanete jen se společností Ryanair. Nemusíte se tedy bát davu turistů na promenádě, naopak se vám spíš stane, že budete v kavárně na hlavní třídě sedět se samými Italy. Město má kouzelné historické centrum s množstvím zapadlých úzkých uliček a skrytých vináren. My jsme zde strávily čtyři dny a úplně to stačilo - opalování a koupání jsme proložily výletem do blízkého městečka Erice, které bylo vybudováno na skále nad Trapani.
Ubytování je turistům nabízeno většinou formou apartmánů v centru. Za sebe mohu doporučit Al 22 Appartmenti nedaleko Villa Margherita. Útulný pokoj s koupelnou a balkónkem spravuje moc milá paní Angela, která má v zásobě spoustu rad a tipů na nejlepší pizzu, gelato etc.
Z pláže jsme měly obavu, která pramenila z Google obrázků. Naštěstí žádné lido přeplněné lidmi a odpadky se nekonalo a my jsme se slunily na pláži s bělostným pískem. Ani se nám nechtělo věřit, že se jedná o městskou, volně přístupnou pláž! 

Restaurace a kavárny

V den našeho příletu jsem oslavila své dvacetiny, jak jinak než pravou italskou pizzou. Přesto, že většina restaurací nabízí sicilskou kuchyni - kuskus, plody moře a ryby na sto způsobů, na dobré pizzerie ve městě natrefíte. Doporučuji Il Boccone di Aziz a Il Barbagianni. Sicilskou kuchyni stojí za to vyzkoušet v Cantina Siciliana, nebo v Trattoria Poseidone, a na tradiční těstoviny Busiati se vyplatí zajít do Osteria I Vitelloni. Dobrou pastu ale mají i v Antichi Sapori a moderní "laboratoři" 210 Grammi
Odpolední snack typu panini nabízí většina podniků v centru, je ale potřeba dát si pozor na otvírací dobu. Stejně jako v ostatních státech jižní Evropy je zhruba od 14:30 do 19:00 zavřeno, naštěstí to neplatí pro bar Absolute beach. Potěšili nás v Kepalle Sicilian Food, kde nabízejí smažené koule nejčastěji plněné rýží s masem - zasytí to a navíc si opravdu pochutnáte.
Italové milují kávu, to je známý fakt, a opravdu i když si ji objednáte v tom nejzaplivanějším bistru ve městě, bude výtečná. Ranní presso na stojáka je důsledně dodržovaný rituál, my jsme ale nikam nepospíchaly a mohly si tak svou denní dávku kofeinu vychutnat v křesílku na zahrádce jedné z mnoha kaváren, kterými jsou ulice Trapani obsypané. K zakousnutí je nabízeno vícero druhů plněných croissantů, oblíbená je ricotta a pistácie. Já jsem si oblíbila schovaný Bar della Piazetta a líbilo se mi i v Chocolate Ferlito.
Poslední bod věnuji cukrárnám a cukrovinkám. Typický sicilský dezert je Granita, což bych přirovnala k sorbetu, a Cannoli - smažená trubička plněná ricottou. Ani jedno mě nenadchlo a zůstávám věrná gelatu. Nejlepší mají v Meno Tredici a v Panna & Co. V městečku Erice, o kterém budu ještě mluvit, ochutnejte tradiční taštičky plněné vanilkovým pudinkem. Říká se jim Genovesi a prodávají je v Pastry Maria Grammatico.

Erice

Erice je historické městečko, které leží na kopci nad Trapani, a kam se dostanete lanovkou. Přesto, že se jedná o místo hojně navštěvované turisty, stačí odbočit z hlavní třídy a ztratíte se ve spleti uliček, kde můžete nerušeně vychutnávat tamní atmosféru. Městečko není velké svou rozlohou a překvapí množstvím památek, na které můžete narazit doslova na každém rohu. Určitě se vyplatí udělat si do Erice alespoň půldenní výlet!


.

Žádné komentáře :

Okomentovat

Moc si vážím všech komentářů!